logo-eholandia

Ogłoszenia Holandia, Praca Holandia, Wiadomości Holandia

Eholandia.pl

Miejsce na Twoją reklamę

Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wszelkie informacje.

Kontakt

eHolandia

Masz jakieś pytanie? Napisz do Nas wiadomość, a postaramy się odpisać tak szybko jak to możliwe.

kontakt@eholandia.pl
Podatki i świadczenia

Rejestracja samochodu w holandii

Rejestracja samochodu w Holandii 2023 Rejestracja samochodu w Holandii. Masz już zakupione auto w Holandii, wszystkie procedury związane z zakupem przeszły pomyślnie. Możesz dokonać teraz rejestracji samochodu w Holandii. Jeśli czytasz ten artykuł z zamiarem zakupu w przyszłości auta, to powinieneś wiedzieć, że tu zasada zakupu wygląda inaczej niż w Polsce. Rejestracja samochodu w Holandii […]


  • 2021-08-12
  • 11:11

Rejestracja samochodu w Holandii 2023

Rejestracja samochodu w Holandii. Masz już zakupione auto w Holandii, wszystkie procedury związane z zakupem przeszły pomyślnie. Możesz dokonać teraz rejestracji samochodu w Holandii. Jeśli czytasz ten artykuł z zamiarem zakupu w przyszłości auta, to powinieneś wiedzieć, że tu zasada zakupu wygląda inaczej niż w Polsce.

Rejestracja samochodu w Holandii 2023

KLIKNIJ I ZOBACZ NAJLEPSZĄ PORÓWNYWARKĘ UBEZPIECZALNI AUT

Aby zakupić auto w Holandii potrzebujesz holenderski meldunek. Jak już posiadasz meldunek, musisz pobrać zaświadczenie o zameldowaniu ze swojej gminy, koszt to mniej więcej 10€. Z takim papierkiem udajesz się po zakup auta do salonu lub osoby prywatnej. Jeśli kupujesz auto w salonie, to całym procesem na ogół zajmuje się salon. W przypadku osoby prywatnej przerejestrowanie załatwiasz sam w najbliższym punkcie pocztowym (postNL) lub RDW. Gdy nie posiadasz holenderskiego ID – rejestracja tylko w RDW!

Rejestracja samochodu w Holandii: jak to zrobić i co warto wiedzieć?

Jeśli planujesz kupić samochód w Holandii lub przenieść swój samochód z Polski do Holandii, będziesz musiał dokonać rejestracji. W tym artykule przedstawimy Ci szczegółowy przewodnik, jak zarejestrować samochód w Holandii oraz omówimy wszystkie formalności i dokumenty, które będą Ci potrzebne.

1. Rejestracja samochodu w Holandii – co to jest?

Rejestracja samochodu w Holandii to proces, który musisz przejść, aby móc legalnie jeździć swoim samochodem na holenderskich drogach. Rejestracja ta obejmuje między innymi wymianę tablic rejestracyjnych, ubezpieczenie samochodu oraz opłacanie podatków i opłat drogowych.

2. Gdzie zarejestrować samochód w Holandii?

Rejestracja samochodu w Holandii odbywa się w lokalnym urzędzie miasta lub w okręgowym urzędzie ds. pojazdów mechanicznych (RDW). W Holandii istnieje kilka biur RDW, w których można dokonać rejestracji samochodu.

3. Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu w Holandii

Aby zarejestrować samochód w Holandii, będziesz potrzebował następujących dokumentów:

a. Dowód osobisty lub paszport

Będziesz musiał przedstawić dowód osobisty lub paszport, aby udowodnić swoją tożsamość i miejsce zamieszkania w Holandii.

b. Dokumenty samochodu

Będziesz musiał przedstawić oryginał lub kopię dokumentów samochodu, w tym:

  • Dowód rejestracyjny (właściciel pojazdu musi być wpisany w dowodzie rejestracyjnym)
  • Zaświadczenie o przeglądzie technicznym (APK)
  • Zaświadczenie o ubezpieczeniu OC (Odpowiedzialności Cywilnej)

c. Tłumaczenie dokumentów

Jeśli dokumenty samochodu są napisane w języku innym niż holenderski, będziesz musiał dostarczyć ich oficjalne tłumaczenie.

4. Ubezpieczenie samochodu w Holandii

W Holandii wymagane jest ubezpieczenie samochodu na wypadek szkody lub wypadku. Możesz skorzystać z usług holenderskich firm ubezpieczeniowych lub z polskiej firmy ubezpieczeniowej, która oferuje ubezpieczenie na terenie Holandii.

5. Podatki i opłaty drogowe

Rejestracja samochodu w Holandii wiąże się z kosztami podatków i opłat drogowych. Podatki są naliczane na podstawie pojemności silnika oraz emisji spalin. Opłaty drogowe są pobierane za korzystanie z autostrad i innych dróg płatnych.

6. Procedura rejestracji samochodu w Holandii

Po zebraniu wszystkich wymaganych dokumentów i opłaceniu ubezpieczenia oraz podatków, możesz udać się do lokalnego urzędu miasta lub biura RDW. Tam zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego, podpisanie umowy ubezpieczeniowej i opłacenie opłat rejestracyjnych.

Po zakończeniu procedury rejestracyjnej otrzymasz nowe holenderskie tablice rejestracyjne, które musisz zamontować na swoim samochodzie.

7. Jak długo trwa proces rejestracji samochodu w Holandii?

Cały proces rejestracji samochodu w Holandii może zająć od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od obłożenia urzędu miasta lub biura RDW.

8. Koszty rejestracji samochodu w Holandii

Koszty rejestracji samochodu w Holandii zależą od pojemności silnika, emisji spalin, wieku samochodu oraz innych czynników. Koszty te obejmują opłaty rejestracyjne, podatki oraz opłaty drogowe.

9. Jakie są zalety rejestracji samochodu w Holandii?

Rejestracja samochodu w Holandii może przynieść wiele korzyści, w tym:

  • Możliwość legalnego korzystania z samochodu na holenderskich drogach
  • Łatwiejszy dostęp do ubezpieczenia samochodu w Holandii
  • Możliwość skorzystania z holenderskich stacji benzynowych, które oferują tańsze paliwo niż w Polsce
  • Możliwość sprzedaży samochodu w Holandii lub w innych krajach UE

PRZYDATNE LINKI W HOLANDII

Dokumenty wymagane przy przepisywaniu pojazdu na nowego właściciela:
– ważny dowód tożsamości *
– dowód przekazania (tenaamstellingsbewijs)
– dowód przepisania (overschrijvingsbewijs)

Nowy właściciel pojazdu w miejsce overschrijvingsbewijs (dowodu przepisania) otrzymuje przy przepisywaniu pojazdu na swoje nazwisko (bij de tenaamstellingkod przekazania (tenaamstellingscode).

Kupując używany samochód, nowy właściciel musi udać się do kentekenloket – okienka rejestracji. Obecnie są to: wyznaczone filie urzędów pocztowych PostNL i ewentualnie stacje kontroli pojazdów lub urzędy RDW) z dowodem rejestracji, ID i kodem (tenaamstellingscode). Gdy wszystko jest w porządku stara rejestracja i kod zostaje zniszczona. Nowy właściciel otrzymuje pierwszą część nowego kodu. Druga część zostaje przesłana pocztą wraz z nową karta rejestracyjną. Jednocześnie kupujący otrzymuje vrijwaringsbewijs dla byłego właściciela – dowód że sprzedający nie odpowiada już za pojazd który ma już nowego właściciela. Koszt przepisania pojazdu wynosi €9,70.

Ostatnim krokiem będzie wybranie ubezpieczyciela auta. Możesz sprawdzić w porównywarce oferty ubezpieczalni pod tym linkiem.

Przeczytaj także artykuł na temat przerejestrowanie auta w Holandii.

. . .

avatar

Administracja eHolandia.pl


Dodaj komentarz