strony do szukania mieszkań w holandii
strony do szukania mieszkań w holandii

Strony do szukania mieszkań w Holandii 2024 🏠 – Lista stron

Strony do szukania mieszkań w Holandii 2024 🏠 – Lista stron

W Holandii wszystkie sprawdzone i najlepsze strony z ogłoszeniami wynajmu są płatne, uważajcie na darmowe strony, ponieważ zazwyczaj są to oszustwa i nieprawdziwe ogłoszenia. Poniżej lista tylko tych zaufanych stron oraz ważna uwaga, nie każdy najemca ogłasza się na wszystkich stronach, dlatego warto szukać na kilku stronach jeśli zależy nam na szybkim wynajmie. Wszystkie strony posiadają darmową rejestrację konta, dzięki czemu masz dostęp do większej liczby ogłoszeń niż osoby nie zarejestrowane, które widzą tylko część ogłoszeń.

Poszukując mieszkania w Holandii zwróć szczególną uwagę na strony w jakich szukasz. Tu także jest mnóstwo oszustów i podejrzanych stron. Zawsze gdy wchodzisz na stronę sprawdź czy jest ona wiarygodna. Na początku przedstawimy Ci pomocne rady odnośnie rozwagi podczas szukania mieszkań w Holandii, a następnie strony do szukania mieszkań w Holandii. Strony do szukania mieszkań w Holandii znajdziesz na samym dole artykułu.

Warto pamiętać, że należy być zarejestrowanym użytkownikiem, by mieć pełen dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Druga bardzo ważna rzecz to posiadanie zarejestrowanego konta na każdym z portali, wszystkie mają darmową rejestrację i wszystkie są rzetelne bez oszustów, których pełno jest na grupach facebookowych.


Jakie strony do szukania mieszkań w Holandii?

Poniżej lista stron, które są warte uwagi i głównie na nich należy opierać swoje poszukiwania, wystarczy kliknąć w nazwę portalu i zostaniesz przekierowany na dany adres strony.

 • funda.nl – tu znajdują się tylko i wyłącznie ogłoszenia od maklerów, aby móc złożyć zapytanie należy się na niej zarejestrować.
 • pararius.nl – konkurencja fundy, działanie poszukiwań jest takie same. Ogłoszenia od maklerów, więc oszustwo jest tu praktycznie zminimalizowane do zera.
 • marktplaats.nl – na tej stronie zachowaj ostrożność podczas poszukiwań, zdarzają się liczne oszustwa
 • kamers.nl – również jak wyżej ogłoszenia zazwyczaj od osób prywatnych, także warta uwagi.
 • kamer.nl – zasada podobna jak do dwóch stron powyżej.
 • niedziela.nl – znany każdemu polski portal ogłoszeniowy.
 • poloniusz.nl
 • kwadrat.nl

Poszukiwaniem mieszkania można również wspomóc się grupami na Facebook’u, tutaj należy zachować szczególną ostrożność, aby nie zostać oszukanym.

Na co uważać podczas szukania mieszkań w Holandii? Jakie strony są do weryfikacji?


Najlepszym sposobem na zweryfikowanie strony będzie sprawdzenie jej na >> TRUSTPILOT.COM

Jeżeli danej strony tam nie ma, to nawet nie próbuj się kontaktować z kimkolwiek w sprawie poszukiwań mieszkań. Również uważaj na ludzi na FB, czy marketplaats, najłatwiej takich rozszyfrować, gdy kręcą. Nie mogą pojawić się na oglądanie lub przedpłata na konto – NIGDY TEGO NIE RÓB!
Kolejna ważna rada, to jak nie jesteś pewien ogłoszenia, wygląda cenowo podejrzanie, czyli niska cena. Możesz sobie pobrać jakiekolwiek zdjęcie z ogłoszenia wnętrza domu, umeblowania i wystarczy, że w googlach użyjesz opcji „szukaj obrazem”. Wtedy Ci się pojawi oryginalne ogłoszenie domu bądź mieszkania na stronie z ogłoszeniami takimi jak funda.nl czy pararius.nl
Opcji „szukaj obrazem” możesz także użyć bez pobierania obrazka, wystarczy że naciśniesz na obrazek i spośród kilku dostępnych opcji wybierzesz „Szukaj obrazu w Google”. Pojawi Ci się wykaz stron zawierających dany obraz, tak jak poniżej:

Jakie dokumenty potrzebne do wynajmu mieszkania bądź pokoju?

Wchodząc na strony do szukania mieszkań w Holandii, należy pamiętać że trzeba w większości uwzględnić pewne dokumenty. Oczywiście nie wszędzie są one wymagane, np jeśli szukamy mieszkania na niedziela.nl u osoby prywatnej, to nie zawsze wymaga ona dokumentów. Zazwyczaj wystarczy opłata za miesiąc plus dodatkowo kaucja, czyli pokój kosztuje 300€, to właściciel wymaga 600€. Nie każdy tego wymaga, ale należy mieć na uwadze dodatkowe pieniądze w portfelu. Natomiast jeśli chodzi o potrzebne dokumenty, to wystarczą dosłownie:

 • stała umowa o pracę
 • zaświadczenia o dochodach od pracodawcy (najczęściej 3 ostatnie salarisy, bądź z 3 miesięcy) lub urzędu skarbowego

Co powinna zawierać umowa wynajmu?

Jeśli decydujemy się na wynajem pokoju bądź mieszkania to umowa koniecznie powinna zawierać takie informacje jak:

 • dane najemcy i wynajmującego
 • wysokość czynszu, kaucji i innych opłat (prąd, gaz, woda)
 • zasady wypowiedzenia umowy (na to zwróć szczególną uwagę)
 • termin i sposób płatności
 • adres i dokładny opis aktualnego stanu mieszkania (dodatkowo można poprosić o zdjęcia w celu zabezpieczenia)
 • datę rozpoczęcia i ewentualnego zakończenia okresu wynajmu
 • regulamin domu (nie jest to zbyt ważne, ale Holendrzy wolą jednak aby wszystko było jasne i klarowne)
 • Warunki utrzymania lokalu (kto jest odpowiedzialny za remonty oraz naprawy)

Przeczytaj także nasze artykuły związane z mieszkaniami w Holandii:

Interesują Cię mieszkania socjalne? Zobacz mapkę, która pokazuje średni czas oczekiwania na mieszkanie.

Sprawdź także 👉

Mieszkanie agencyjne Holandia

Mieszkanie agencyjne Holandia

Mieszkanie agencyjne Holandia Wybierając się do pracy za granicę, a dokładnie do Holandii, wielu z …

Dodaj komentarz