Kazirodztwo

Kazirodztwo w Holandii

Holandia jest bardzo znana z dużych okien bez zasłon, które kojarzone są z kazirodztwem. Dlaczego? Chodzi plotka, że duże odsłonięte okna to nakaz tamtejszych władz, aby policja miała wgląd czy w domu nie było stosowane kazirodztwo. Drugie już bardziej racjonalne wytłumaczenie tego jest fakt, że Holandia jest krajem morskim, wielu mężczyzn w tamtych czasach pracowało na morzu. Tak więc, duże odsłonięte okna bez firan miały symbolizować, że kobieta jest wierna swojemu mężowi i dlatego nie zasłaniała dostępu do wglądu dla podejrzliwych sąsiadów. Ale czy taka jest prawda? Zwyczaj ten wywodzi się jeszcze z epoki kalwinizmu i systemu filaryzacji. Brak zasłoniętych okien i duże okna przez które można spojrzeć do wnętrza ma symbolizować to, że mieszkańcy domu nie mają nic do ukrycia i niczego się nie wstydzą. kolejną ważną kwestią jest dostęp światła słonecznego do wnętrza domu, dzięki czemu wewnątrz jest naprawdę widno. Wróćmy jednak do tematu kazirodztwa.

PRZYDATNE LINKI W HOLANDII:

Co to jest kazirodztwo?

Kazirodztwo oznacza: stosunek seksualny z bliskim krewnym lub krewnym. Na przykład między bratem a siostrą lub siostrzenicą a siostrzeńcem. Ale rodzic zastępczy lub opiekun również podlega temu, mimo że nie ma pokrewieństwa. Kazirodztwo nie jest zabronione w Holandii. Jednak seks z osobą niepełnoletnią lub seks przymusowy jest karany przez prawo. Kazirodztwo między ojcem a córką jest najczęstsze.

Konsekwencje kazirodztwa.

Kazirodztwo w większości przypadków wiąże się z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Ludzie, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z kazirodztwem, mogą cierpieć na to natychmiast lub w późniejszym wieku. Konsekwencje kazirodztwa przypominają konsekwencje traumy: przeżywanie wydarzeń na nowo, przerażenie i/lub niepokój oraz rozwijanie negatywnego obrazu siebie. Ale mogą być też zupełnie inne reakcje i problemy. Radzenie sobie z doświadczeniem kazirodztwa nie jest łatwe. Pomaga rozmowa o doświadczeniu i dodatkowych uczuciach. Jeśli chciałbyś z kimś porozmawiać, umów się na wizytę u swojego lekarza. Wysłucha Cię i skieruje do odpowiedniej formy pomocy psychologicznej.

Dlaczego Holandia jest znana z kazirodztwa?

Wszystko zaczęło się, gdy Żydzi zostali wypędzeni z Hiszpanii oraz Francji, osiedli na terenach Holandii. Tereny w owych czasach były bagniste, Holendrzy nie potrafili sobie z tym poradzić. Żydzi byli od lat zaradni i to oni pomogli Holendrom doprowadzić kraj do stanu w jakim jest obecnie. To dzięki nim powstały tam kanały i duże porty, dzięki czemu gospodarka kraju wzrosła. Żydzi, którzy osiedli na tamtejszych terenach byli zamkniętą społecznością i nie chcieli obcych w swoich rodzinach. Więc najłatwiejszym rozwiązaniem, aby ich społeczność nie zanikła było rozmnażanie się w swoim pokrewieństwie. Na chwilę obecną kazirodztwo jest zakazane, chociaż zdarzają się jeszcze tego przypadki.

Sprawdź także 👉

holenderskie piwo

Holenderskie piwo

Holenderskie piwo – czyli wszystko na temat piwa w Holandii Holandia, znana z urokliwych krajobrazów, …

Dodaj komentarz