Rejestracja samochodu w Holandii bez zameldowania
Rejestracja samochodu w Holandii bez zameldowania

Rejestracja samochodu w Holandii bez zameldowania 2024 🚗

Rejestracja samochodu w Holandii bez zameldowania 2024 🚗

Wiele osób będąc w Holandii nie ma informacji na temat wielu rzeczy. My postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Tak więc rejestracja samochodu w Holandii bez zameldowania, jest NIE MOŻLIWA. Bez meldunku nie kupisz auta w Holandii, którego będziesz chciał używać i zarejestrować w Holandii. Natomiast kupisz auto bez meldunku, lecz to będzie auto tylko i wyłącznie na eksport.

PRZYDATNE LINKI W HOLANDII

Co i jak odnośnie podatku drogowego?

Podatek drogowy jest obowiązkowy dla każdej osoby zameldowanej na terenie Holandii. Zameldowana osoba to taka która udała się do Gemente i wypełniła odpowiedni wniosek. Nie jest możliwe by ktoś zameldował nas bez naszej wiedzy. Jeżeli więc mieszkasz na mieszkaniu agencyjnym, nie jesteś zobowiązany do płacenia podatku. Inną kwestią jest, że jeżeli w Holandii przebywasz dłużej niż 3 miesiące masz obowiązek się zameldować, jednak za brak meldunku nie ma żadnej kary – więc de facto, możesz jeździć na polskich tablicach po Holandii tak długo jak nie masz meldunku.

A jeśli podatnik nie zapłaci podatku drogowego?

Samochody jeżdżące na terenie Holandii są regularnie kontrolowane przez urząd skarbowy (Belastingdienst), a także urząd celny (Douane) w specjalnych punktach kontrolnych. Jeśli podczas kontroli okaże się, że podatek nie jest opłacony, instytucje te mogą poprosić o uregulowanie zaległego podatku. Mogą także doliczyć karę w wysokości od 100 do 300 euro. Od 1 stycznia 2019 holenderski urząd skarbowy ma jeszcze większe możliwości, jeśli chodzi o „ściganie” kierowców unikających podatku MRB. Urząd może teraz używać specjalistycznych kamer do monitorowania warunków drogowych, wykorzystując technologię automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych(ang. ANPR). Dzięki niemu urzędnicy mogą sprawdzić w systemie, czy dany kierowca opłacił podatek drogowy.

Przeczytaj także:

Sprawdź także 👉

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii

Ile się czeka na zwrot podatku z Holandii Belastingdienst ma swój standardowy czas na rozpatrzenie …

Dodaj komentarz