Jak wygląda proces rekrutacji? Dlaczego nie mogę znaleźć pracy? Brutalna prawda

Jak znaleźć pracę w Holandii? Jak wygląd proces rekrutacyjny w Holandii?

Borykasz się z problemem, że wiele agencji do Ciebie nie oddzwania? Popełniasz z pewnością wielu błędów, my Ci przedstawimy co robisz źle i dlaczego agencja nie kontaktuje się z Tobą. Najważniejsze punkty, które musisz spełnić przedstawimy Ci poniżej:

  • Pierwszy i najważniejszy punkt, to konieczność posiadania dobrego CV . Co to jest dobre CV? Dobre CV to takie, które zawiera wszystkie najważniejsze informacje, data urodzenia, aktualny numer kontaktowy podany z prefiksem, adres email, czy posiadasz prawo jazdy, jaki poziom znajomości języka. Nie masz tych informacji? To niestety 80% agencji odrzuci Twoją kandydaturę, ponieważ każda dostaje średnio ponad tysiąc zgłoszeń w skali tygodnia, a nawet i więcej. Agencje nie mają czasu wydzwaniać i dopytywać się o wszystkie szczegóły Twojego CV. Nie wiesz jak zrobić dobre CV? Napisz do nas na kontakt@eholandia.pl zrobimy dla Ciebie profesjonalne CV w cenie 10€. Warto inwestować w siebie jeśli nie chcesz pójść do byle jakiej pracy.
  • Zmieniasz pracę co miesiąc lub dwa? Uważaj, bo na starcie jesteś już jako kandydat odrzucony. Żadna agencja nie chce takiego pracownika, który przyjdzie i za tydzień czy dwa lub miesiąc odejdzie. Przez takie osoby wiele agencji musi się tłumaczyć firmie dla której znajduje pracownika, a w najgorszych wypadkach zerwanie kontraktu. Dlatego nie podejmuj pracy pochopnie, wiedząc doskonale jaka jest stawka, by potem rezygnować z pracy.
  • Potwierdzasz agencji chęć wyjazdu, wysyłasz wszystkie dokumenty i masz już załatwioną pracę, ale nie odzywasz się, nie odbierasz telefonów? Tu Ci już gwarantujemy, że trafisz na „czarną listę w Holandii”. Dowiedz się więcej informacji na ten temat, czytając ten artykuł, a być może unikniesz dostania się tam. Miej odwagę i poinformuj rekrutera, że nie jesteś jednak zainteresowany/a, oni też pracują i poświęcają na to swój czas.
  • W ogłoszeniu jest podany kontakt telefoniczny oraz email? Dzwoń i się nie czaj! Zwiększasz dzięki temu swoje szanse na otrzymanie pracy. Wysyłając swoje CV na email, wiedz że będziesz konkurował z setkami innych kandydatów. Być może nawet nikt nigdy nie otworzy Twojego CV, bo będą odczytywane tylko kilka najświeższych.
  • Zadajesz głupie i bzdurne pytania w wiadomości email? Żaden rekruter nie ma czasu, aby pisać z Tobą jakieś konwersacje. Nikt mu za to nie płaci, a pracy ma tak dużo, że ledwo wyrabia się ze wszystkim.
  • CV w języku angielskim , również ważny punkt ponieważ wielu pracodawców chce wiedzieć kogo rekrutuje agencja i chcą sami dodatkowo zweryfikować czy się nadajesz do pracy. Również możemy dla Ciebie zrobić profesjonalne CV w języku angielskim w cenie 10€ kontaktując się z nami na kontakt@eholandia.pl
  • Oszukujesz lub zawyżasz swoją znajomość języka obcego? Mów zawsze prawdę, bo tylko tracisz swój czas, bo i tak zostaniesz zweryfikowany. Co raz więcej agencji jeśli się pyta o Twoją znajomość języka, to jest duża szansa, że weryfikować znajomość będzie ktoś z agencji lub firma u której będziesz pracować. Nie warto tracić czasu na kłamstwa, bo w końcu możesz zostać nie przyjęty, a na znalezienie kolejnej pracy nie będzie już czasu.
  • Nie wysyłaj CV na oferty, do których się nie zaliczasz typu praca dla mężczyzn, a chcesz wyjechać w parze. Jeśli oferta jest tak skonstruowana, to znaczy że pracodawca sobie tak życzy. Tak samo, oferta z prawem jazdy, więc jest logiczne że je musisz posiadać, bo inaczej nikt Cię nie bierze pod uwagę w procesie rekrutacji.

Złe opinie na temat agencji, o co w tym chodzi? Czy agencja jest na prawdę zła? Warunki na lokacji.

Ogromna ilość agencji posiada bardzo dużo złych opinii, ponieważ tylko niezadowoleni pracownicy je wypisują, 80% takich ludzi to ludzie konfliktowi, to oni są problematyczni. Takich ludzi agencje, a raczej bezpośredni pracodawcy się pozbywają, bo tylko tworzą złą atmosferę w pracy i w taki sposób obrywa się agencji. Konfliktowi ludzie przy wypłacie, gdy coś się nie zgadza, to obwiniają agencję. Nie sprawdzą, czy oby na pewno jest to błąd, sami widzieli co podpisywali, jaka jest stawka, co zawiera umowa. Agencja od tak nie może oszukiwać na wypłatach, ponieważ rozlicza się z urzędem, a tego tak łatwo nie da się ukryć. Zdarzają się przypadki, że agencje coś kombinują i oszukują, ale jest to może jakiś mały odsetek procentowy.

Warunki na lokacji, jako kolejny punkt w odniesieniu do złej opinii. Syf zostawiony w pokoju, w mieszkaniu, zniszczone meble, ściany itp. To wszystko to zasługa Nas Polaków, my ten syf robimy sami sobie, ludzie nie dbają w czym mieszkają, a agencja nie będzie co chwilę robić remontów czy odnawiać, bo to wszystko kosztuje. Dlatego jedziesz na agencyjne mieszkanie, to dbaj jak o swoje, nie rób syfu, a później nie będzie zaskoczenia co się zastaje na lokacji. Druga ważna uwaga, to większość agencji nie jest właścicielami mieszkania, hotelu, oni wynajmują to od firm, które to firmy zarządzają porządkiem i koordynują to wszystko. Więc agencja też nie może mieć wpływu na lokacje.

Czy sugerować się opiniami na temat agencji?

Na temat agencji w żadnym wypadku nie sugeruj się opiniami, jedynie jeśli chodzi o konkretną pracę. Agencje współpracują z setkami firm i może się okazać, że 5 na 100 pracodawców będzie złych, a stanowisko na które składasz CV akurat jest dobrą ofertą. Dlatego czytając opinie dokładnie zobacz co czytasz, czego one dotyczą.

Sprawdź także 👉

Jedzenie na dowóz Holandia

Jedzenie na dowóz Holandia

Jedzenie na dowóz Holandia Jeśli szukasz wygodnego sposobu na zamówienie jedzenia bez wychodzenia z domu …

Dodaj komentarz