Dni wolne od pracy w Holandii 2024 ☀️ 🌴 – Kiedy Święta?

Dni wolne od pracy w Holandii 2024 ☀️ 🌴 – Kiedy Święta?

Holandia nie rozpieszcza swoich mieszkańców pod względem ilości świątecznych dni wolnych od pracy. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda gdy pracujemy poprzez agencję tymczasową. Tutaj prawa do płatnego wolnego za święto jest różnie egzekwowane i należy dopytać się w tej sprawie już na samym starcie, dlaczego? Dzieje się tak ponieważ agencje stosują różne myki zgodnie z prawem. I tak często bywa, że aby należała się nam zapłata za taki dzień, musimy przepracować w danej agencji pewien okres. Niestety najczęściej dzieje się tak, że w okresie świąteczny zachęcają nas do pracy, że zapłacą za święta podwójnie. Otóż zapłacą, ale jeśli będzie mniejsze zapotrzebowanie na pracę, to nowa osoba może pozostać w domu i mieć wolne. W takiej sytuacji nie otrzyma zapłaty za dzień wolny, ponieważ nie załapała się w szczebelkach ilości przepracowanych tygodni w agencji. Dni wolne od pracy w Holandii 2024, czyli dokładna lista poniżej.

Czy w Holandii można odebrać dzień świąteczny w tygodniu?

W Holandii dni świąteczne obchodzone są w dniu, w którym przypada dane święto państwowe czy kościelne i nie przechodzą z soboty czy niedzieli na dzień roboczy.

Dni świąteczne wolne od pracy w Holandii mogą mieć również wpływ na terminy płatności lub czas odpowiedzi. Podobnie jak sobota czy niedziela termin ulega przedłużeniu na kolejny pierwszy dzień roboczy po dniu świątecznym.

Dni wolne od pracy w Holandii 2024 – Pełna lista

Nowy Rok, poniedziałek, 1 stycznia 2024 r
Wielki Piątek piątek, 29 marca 2024 r
Niedziela Wielkanocna, 31 marca 2024 r
Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek, 1 kwietnia 2024 r
Dzień Króla sobota, 27 kwietnia 2024 r
Dzień Wyzwolenia Niedziela, 5 maja 2024 r
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 9 maja 2024 r
Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r
Zielone Świątki poniedziałek, 20 maja 2024 r
Środa Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2024 r
drugi dzień świąt, czwartek, 26 grudnia 2024 r
Sylwester czwartek, 31 grudnia 2024 r.

Poniższe dni nie są dniami wolnymi od pracy.

Trzech Króli (Drie Koningen) 

  • 6 stycznia 2024r.

Walentynki (Valentijnsdag) 

  • 14 luty 2024r.

1 maja Święto Pracy (Dag van de arbeid) 

  • 1 maja 2024r.

Dzień Matki (Moederdag)

  • 8 maja 2024r.

Dzień Ojca (Vaderdag) 

  • 19 czerwca 2024r.

Święty Mikołaj (Sinterklaas) 

  • 5 grudnia 2024r.

Karnawał Holandia 2024, kiedy wypada?

W Holandii karnawał to zdecydowanie najatrakcyjniejszy moment, który warto przeżyć. W wielu holenderskich miastach i mniejszych miasteczkach można spotkać parady karnawałowe. Wtedy to jeżdżą po całym mieście pięknie ustrojone niczym z bajkowego świata ciągniki, autobusy i inne auta z przyczepami. Praktycznie w każdym takim wystrojonym pojeździe jest kilkanaście osób, którzy bawią się przy głośnej muzyce. Praktycznie wszyscy uczestniczy są przebrani za jakąś postać od przebrań z bajek po własne wymyślone.

Dzień Wyzwolenia – w Holandii jest co 5 lat

Dzień Wyzwolenia (Bevrijdingsdag) wypada zawsze 5 maja. Jest to popularne święto w Holandii. Co najważniejsze dzień wolny zawsze wypada co 5 lat. Mimo że Holendrzy obchodzą te święto co roku to dzień wolny od pracy jest zawsze raz na 5 lat. Ostatnio dzień wolny był w 2020 roku, dlatego kolejny dzień ustawowo wolny od pracy przypada na rok 2025. Także pozostanie Wam czekać, aby tego dnia odpocząć, chociaż pracodawca nie zawsze tego dnia każe przychodzić do pracy. Wszystko jest zależne od danej firmy i czy mają zapotrzebowanie pracownicze.

Dni wolne od pracy w Holandii 2022 można wykorzystać na różne sposoby. Najciekawszą alternatywą będzie zwiedzanie Holandii i tu Wam proponujemy naszą listę najciekawszych miejsc w Holandii.

Zobacz listę najciekawszych miejsc w Holandii.

A może na dzień wolny chcesz pooglądać polską telewizję w Holandii? Link tutaj.

Artykuł ” Dni wolne od pracy w Holandii 2022 „

Sprawdź także 👉

Polskie filmy w Holandii

Polskie filmy w Holandii

Polscy filmowcy od dawna zdobywają uznanie na międzynarodowej scenie filmowej. Ich filmy, pełne emocji, oryginalności …

Dodaj komentarz