Grupa Bilderberg

Grupa Bilderberg

Grupa Bilderberg, czyli inicjatywa polskiego emigranta i wpływowego europejskiego polityka Józefa. To właśnie on przekonał do swojego pomysłu holenderskiego księcia niedrlandów Bernharda. Od czasu inauguracyjnego spotkania w 1954 r. doroczne spotkanie Bilderberg było forum nieformalnych dyskusji w celu wspierania dialogu między Europą a Ameryką Północną. Co roku do udziału w spotkaniu zaproszonych jest 130 liderów politycznych i ekspertów z branży, finansów, pracy, nauki i mediów.

Spotkanie owiane tajemnicą

Spotkania tej tajemnej grupy przyciągają ogrom protestujących antyglobalistów. A wielu autorów teorii spiskowych tworzą tezy oraz scenariusze, w jaki sposób Grupa Bilderberg kontroluje świat. Są tacy, którzy twierdzą, że to koło wybrańców służy jako platforma dla Iluminatów, tajnej i złowrogiej organizacji założonej w XVIII-wiecznej Bawarii. Zakon ten został  założony 1 maja 1776 roku w Ingolstadt przez legendarnego Adama Weishaupta. Według wielu źródeł symbolem stowarzyszenia była sowa Minerwy i oko opatrzności.

Dlaczego akurat grupa nosi nazwę Bilderberg?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej o polskich korzeniach, nazwa grupy wywodzi się z miejsca w którym powstała. Całe spotkanie w 1954 roku zostało zrealizowane w hotelu de Bilderberg w Oosterbeek, stąd właśnie jest ta cała nazwa. Grupa od zawsze była owianą wielką tajemnicą i tak pozostaje po dziś dzień. Rozmowy są zawsze na temat przyszłości świata i co roku odbywają się w różnych miastach.

Teorie spiskowe, szczepionki?

Grupa Bilderberg stanowi obiekt krytyki od wielu lat i z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie w świecie mediów. Wynika to głównie z atmosfery tajemniczości jaka narosła wokół stowarzyszenia. Sprzyja to jednak również kreowaniu wielu teorii spiskowych na temat grupy. Według niektórych klub dąży do depopulacji ludzkości poprzez wykorzystanie przymusowych szczepień. Tematykę tę poruszono w programie pt. „Conspiracy Theory with Jesse Ventura” autorstwa tytułowego Jessego Ventury z USA. Mężczyzna w działalności Grupy Bilderberg dopatruje się złowieszczego spisku zapowiedzianego kilka lat temu. Z tego powodu materiał stał się bardzo popularny przy okazji pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

Sprawdź także 👉

holenderskie piwo

Holenderskie piwo

Holenderskie piwo – czyli wszystko na temat piwa w Holandii Holandia, znana z urokliwych krajobrazów, …

Dodaj komentarz