Efteling Holandia

Efteling Holandia

W wiosce holenderskiej Kaatsheuvel znajduje się De Efteling to park rekreacji i rozrywki. To nie tylko park rozrywki, ale również teatr, dwa hotele oraz dwa parki rekreacyjne. 

 Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w Europie, w 2017 roku był najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Europie po francuskim Disneylandzie Paris i niemieckim Europa-Parku .  

Park rozrywki Efteling w Holandii, dostał w 1972 r nagrodę za ” najlepszy park rozrywki w Europie. W 1992 roku nagrodę za najlepszy park rozrywki na świecie. Od kwietnia 2010 roku park jest czynny cały rok.

Park rozrywki dla dzieci w Holandii? Efteling jest nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich grup wiekowych. Parki przyrody, place zabaw, jeziora do pływania łódkami, herbaciarnie, kolejki górskie i ciemne i wiele innych.

PRZYDATNE LINKI W HOLANDII

Ilość rozrywek ciągle rośnie

De Efteling jest co roku rozbudowywany. Nowe atrakcje to:

Latający Holender, kino 3D, Droomvlucht (baśniowy lot), Fata morgana, Vogel rok, Aquanura ( jest to największa atrakcja na świecie zaraz po Las Vegas i Dubaju), Ravelijn show i inne. Rollercoaster „Joris en de Draak” to podwójny, drewniany rollercoaster, tą atrakcją można się cieszyć od 2010 r, do tego w 2014 przybyła atrakcja ” Baron 1898.

Oto największe atrakcje według holenderskiej ankiety:

 1. Joris en de Draak
 2. Vliegende Hollander
 3. Villa Volta
 4. Droomvlucht
 5. Baron 1898
 6. Symbolica
 7. Het Sprookjesbos (bajkowy las dla dzieci)
 8. Python 
 9. Halve Maen
 10. Vogel Rok
 11. Joris en de Draak 
 12. De Vliegende Hollander (latający Holender)

Świat cudów

Wiosną świat Efteling ożywa jeszcze bardziej. Przyjedź gondoletą i poleć Vogel Rok. Wykąp się na rajskiej wyspie Archipelagu i daj się oczarować setkom fontann, które tańczą do muzyki w pokazie wodnym Aquanura.

Przygoda przez rwącą rzekę Piraña lub spokojnie po wodzie w Gondoletcie. Wiatr we włosach podczas szybkiej jazdy w Joris en de Draak lub Pythonie. W Efteling można przeżyć wspaniałą przygodę w świecie cudów.

70 lat Eftelingu!

Efteling ma 70 lat i dlatego 2022 będzie rokiem wyjątkowo świątecznym. Rok jubileuszowy rozpoczął się już od otwarcia atrakcji Sirocco i Archipel w Królestwie Podróży, a od końca marca można cieszyć się wyjątkową bajką pop-up.

Ile kosztuje bilet na Park rozrywki Efteling Holandia?

Ceny biletów wahają się pomiędzy 38€ a 46€ w zależności jaki pakiet nas interesuje. Dzieci do lat 3 wstęp gratis, więcej informacji na temat biletów tematycznych znajdziesz tutaj.

Ciekawe miejsca w Holandii

Sprawdź także 👉

Kiedy kwitną tulipany w Holandii

Kiedy kwitną tulipany w Holandii?

Kiedy kwitną tulipany w Holandii? Tulipany to jedne z najbardziej kultowych kwiatów na świecie, a …

Dodaj komentarz