Delfinarium Holandia
Delfinarium Holandia

Delfinarium Holandia

Delfinarium Holandia

Odkryj delfinarium Holandia Harderwijk, to największy w Europie park ssaków morskich. Jest to również jedyne miejsce w Holandii, gdzie można bezpośrednio zobaczyć delfiny, morsy i lwy morskie. Ale przede wszystkim chodzi o pokazy i występy w Delfinarium. Nic dziwnego, że pokaz delfinów Aqua Bella został uznany za najlepszy pokaz na świecie w 2013 roku.

Dolfinarium Harderwijk cennik?

0 – 2Gratis
12 – 64€ 27,50
65+€ 25,00
Inwalidzi€ 25,00
Grupowy (15+)€ 19,00

Co można robić w Delfinarium Holandia?

W Delfinarium czekają na nas nie tylko pokazy delfinów butlonosych, ale także lwów morskich, morsów, morświnów, foki, homary, płaszczki i małe rekiny Morza Północnego. Można tam spotkać także innych mieszkańców Morza Północnego, takich jak labraks, dorada, cefal, ciernik, wargacz, pstrąg tęczowy, gładzica, turbot, kraby plażowe, homary i rekiny.

Możesz je zobaczyć z bliska (rekiny i płaszczki można pogłaskać!). Morze Odie pokazuje zarówno życie nadwodne, jak i podwodne. A podczas 11 olśniewających pokazów i występów zwierzęta takie jak morsy, delfiny i lwy morskie pokazują swoje niesamowite zachowania, a Ty oglądasz najpiękniejsze skoki.

Kiedy jest otwarte Delfinarium Holandia?

Delfinarium jest otwarte od 20 grudnia do 4 stycznia oraz od 14 lutego do 1 listopada. Wszelkie informacje oraz zmiany należy sprawdzić na oficjalnej stronie Delfinarium w Harderwijk. W lipcu i sierpniu park będzie otwarty 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00 – 17:00.

Sprawdź przed wyjazdem czy delfinarium jest czynne,rezerwacji dokonaj online klikając tutaj >> bilety

Historia Delfinarium w Harderwijk

Przedsiębiorca Frits den Herder rozpoczął w 1955 roku wraz ze swoim bratem Coenem (właścicielem lokalnego przedsiębiorstwa żeglugowego i placu zabaw w Harderwijk) budowę delfinarium: basenu do trzymania delfinów i innych ssaków morskich. W 1965 roku otworzyli w Harderwijk pierwsze w Holandii delfinarium dla szerokiej publiczności.

Kiedy najlepiej zwiedzać Delfinarium?

Najlepszym momentem na zwiedzanie Delfinarium w Harderwijk będzie w tygodniu od poniedziałku do czwartku. Należy także pomijać dni kiedy dzieci w szkołach mają wolne, czyli święta, ferie oraz okres początku wakacji. To właśnie wtedy jest największy ruch i zwiedzanie będzie w tłumach. Jeśli chcesz jak najlepiej zwiedzić to zacznij od wczesnych godzin, im bliżej południa tym więcej chętnych do zwiedzania.

Dokładny adres Delfinarium:

Strandboulevard Oost 1

3841 AB Harderwijk

Przeczytaj także pozostałe artykuły na naszej stronie:

Sprawdź także 👉

Kiedy kwitną tulipany w Holandii

Kiedy kwitną tulipany w Holandii?

Kiedy kwitną tulipany w Holandii? Tulipany to jedne z najbardziej kultowych kwiatów na świecie, a …

Dodaj komentarz