Co warto zobaczyć w Holandii

Co warto zobaczyć w Holandii?

Holandia jest jednym z najbardziej tętniących życiem i najciekawszych krajów Europy. Znana ze swojej różnorodnej stolicy, Amsterdamu, Holandia to nie tylko kanały i muzea.
Ze względu na jej stosunkowo niewielkie rozmiary można stosunkowo szybko odwiedzić Holandię i zobaczyć wiele krajów w krótkim czasie. Wycieczka na wieś jest często jedną z głównych atrakcji wycieczki, zwłaszcza podczas zwiedzania słynnych obszarów, takich jak kultowe wiatraki i tradycyjne wioski pełne tulipanów. Jednym z najlepszych sposobów zwiedzania wsi jest jazda na rowerze i na szczęście większość Holandii jest płaska. Oznacza to, że możesz łatwo poruszać się po okolicy i cieszyć się wspaniałą holenderską przyrodą.

Co warto zobaczyć w Holandii?

Cała lista znajduje się tutaj, wystarczy że klikniesz i zostaniesz przeniesiony do naszej indywidualnej bazy unikalnych atrakcji i najciekawszych miejsc. Tworzymy obecnie największą mapę zawierającą jedne z najciekawszych miejsc w Holandii. Co warto zobaczyć w Holandii? Miejsc jest na prawdę bardzo dużo, a my stale dodajemy nowe. Ty również możesz dołączyć i dodać jakieś ciekawe miejsce, którego nie ma na naszej liście. Poniżej najlepsza lista dostępna w sieci, lepszej nie znajdziesz 🙂

Hoge Veluwe National Park.

Park Narodowy Hoge Veluwe słynie z różnorodnego krajobrazu gęstych lasów, wrzosów, a nawet wydm. Prawdopodobnie najlepiej zachowany i z pewnością najbardziej interesujący geologicznie park narodowy w kraju. Hoge Veluwe składa się z rozległych piaszczystych gleb powstałych w epoce lodowcowej. Ten fascynujący krajobraz pokrywa duża powierzchnia osadów lodowcowych o wysokości 80 – 100 metrów, z morenami południowymi i wschodnimi. Po całkowitym pokryciu
drzew, park miał średniowieczny wygląd i wylesienie pod zarząd. Bezdroża tego obszaru były wykorzystywane jako pastwiska dla owiec. Z biegiem czasu piasek z tych miejsc został wywiewany, czasami wypełniając całą wioskę, tworząc wydmy i zamieniając niektóre obszary w nieużytki.
W XIX wieku uruchomiono program sadzenia drzew, aby zapobiec dalszemu dryfowaniu. Tymczasem niektóre zagłębienia zostały wypełnione wodą deszczową, tworząc jezioro.

Jak dojechać do najlepszego punktu widokowego?

Giethoorn

Giethoorn to słynna wioska u góry Holandii w Overijssel. Dziś wieś należy do gminy Steenwijkerland, ale dawniej przez długi czas była samodzielną gminą. Wieś znana jest jako „Wenecja Holandii”. Wieś znana jest z dróg wodnych, mostów i łodzi. Transport w wiosce odbywa się zwykle łodziami, które są łodziami z otwartym dnem, popychanymi przez pręty. Przy odrobinie wyobraźni te łodzie wyglądają jak wenecka gondola. Wiele mostów we wsi jest w większości własnością prywatną. Oprócz dróg wodnych w Giethoorn i okolicach istnieje wiele pięknych ścieżek rowerowych. Gdzie jest Giethoorn? Obszar, na którym znajduje się Giethoorn, był zasiedlony w XII wieku. To właśnie krzyżowcy założyli pierwszą kolonię torfową tutaj w Holandii.

Obecna wieś powstała jednak po raz pierwszy w XIV wieku, kiedy wybudowano kościół. Dwa wieki później teren zaczął najeżdżać torf i wykopano różne drogi wodne. W pobliżu wsi utworzono kilka jezior torfowych. Te duże płytkie jeziora są unikalne w regionie. Najlepszą częścią wizyty w Giethoorn jest popłynięcie łodzią wzdłuż wielu kanałów wioski. Można to zrobić na wiele sposobów. Możesz podróżować słynną łodzią, ale możesz też wynająć łódź szeptaną, kajak, canoe lub slup. Miłośnicy rejsów mogą wybrać się na wycieczkę łodzią po kanale. Istnieje również wiele opcji dla żądnych przygód gości, takich jak łodzie zderzakowe, łodzie bąbelkowe, deski surfingowe i deski do wiosłowania.

Jak dojechać do Giethoorn?

Ogród Japoński w Hadze – kiedy warto zwiedzać?

Ogród Japoński to wizytówka Landgoed Clingendael, położona między Hagą a Wassenaar. Jest to jedyny ogród japoński w Holandii od początku XX wieku. W zabytkowych ogrodach można zobaczyć piękne i rzadkie drzewa i rośliny. O powierzchni 6800 metrów kwadratowych jest również największym ogrodem japońskim w Holandii.
Ogród japoński ma bardzo wyjątkowy i niesamowity klimat, częściowo ze względu na piękne warstwy mchu. W ogrodzie znajduje się wiele kamiennych lampionów o różnych kształtach. Są też dwie butelki z wodą. W misie wypełnionej wodą znajdują się cztery posągi Buddy. Drugie akwarium ma kształt kwiatu lotosu.
Landgoed Clingersael jest otwarty przez cały rok. Ze względu na klimat, ogród japoński będzie otwarty przez krótki czas wiosną (maj/czerwiec) i jesienią (październik).

Jak dojechać?

Safari Resort Beekse Bergen – nie przegap!

W Beeksbergen można jeździć samochodem obok żyraf, nosorożców i innych dzikich zwierząt. Tymczasem Beekse Bergen nie jest już tylko parkiem safari, do którego dodano domki, namioty safari, a nawet piękne kurorty safari, w których można wynająć domki na drzewie, które są częścią dzikiej przyrody. Z różnych sawann i równin można zobaczyć żyrafy, zebry, nosorożce, strusie i bawoły przylądkowe. Wodę i foki można zobaczyć w bungalowach na plaży Bahari. W związku z tym dzika przyroda jest zawsze w pobliżu, a oglądanie zachodu słońca na sawannie lub spacery po dzikich zwierzętach są magiczne. W Beekse Bergen czujesz się jak w Afryce, a nie jak w Holandii. Podczas nocy słychać ryk lwa. Wzmacnia to poczucie bycia w dzikiej sawannie.

Jak dojechać do Safari Park?

Keukenhof i pola tulipanów

Keukenhof to prawdopodobnie najpopularniejsza atrakcja turystyczna w Holandii na wiosnę. W dosłownym tłumaczeniu Keukenhof oznacza „ogród kuchenny”, około 30 minut jazdy na południowy zachód od Amsterdamu, w pobliżu miasta Lisse i jednego z najważniejszych obszarów kwitnienia w kraju. Park Keukenhof to największy ogród kwiatowy na świecie, w którym co roku sadzi się około 7 milionów cebul. Główną atrakcją są tulipany, ale Keukenhof słynie również z eksponatów w pomieszczeniach, gdzie często można zobaczyć azalie, żonkile, hortensje, kwiaty wiśni oraz imponującą kolekcję orchidei, lilii i innych odmian. Keukenhof jest bardzo popularną atrakcją turystyczną, więc każdego dnia spodziewaj się tłumu turystów z całego świata. Poza tym można spodziewać się niemal wszystkiego, z czego słyną Holendrzy: milionów tulipanów, a do tego wszechobecne drewniane buty, wiatraki, tradycyjne pieśni ludowe, śledzie, naleśniki (Pannenkoek), mini naleśniki. (Poffertjes) Oraz piękne dzieła sztuki i rzeźby.

To, co znajdziesz, to rozległy ogród pełen klombów, pięknego krajobrazu i wspaniałych eksponatów kwiatowych. Najlepszy czas na wizytę (i unikanie zatorów) w Keukenhof to późne popołudnie w dni powszednie (około 15:00). Park zamyka się o godzinie 20:00. Masz mnóstwo czasu na zwiedzanie ogrodu i oglądanie oszałamiających kolorów, wysokich drzew i pachnących kwiatów w wolnym tempie, bez naciskania łokciami.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sprawdź także 👉

Kiedy kwitną tulipany w Holandii

Kiedy kwitną tulipany w Holandii?

Kiedy kwitną tulipany w Holandii? Tulipany to jedne z najbardziej kultowych kwiatów na świecie, a …

Dodaj komentarz