Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi

Prawdziwym hitem jest teraz makijaż permanentny brwi metodą pudrową. Wygląda to mega naturalnie ponieważ, nie ma zaznaczonego konturu. Linie wyznaczające kontur brwi są rozmyte co sprawia, że brwi są delikatnie podkreślone, a nie narysowane. Metoda pudrowa polega na tym, że brwi są jaśniejsze u nasady i coraz ciemniejsze przy końcach. Granice między przejściami są rozmyte.

Tatuaż- O nie!

Mikropigmentacją skóry zajmuje się linergista. Aby zrozumieć kim jest linergista należy rozróżnić czym różni się tatuaż od mikropigmentacji skóry. Tatuaż wykonywany jest na głębszej warstwie skóry i wykonywany jest na stałe, a makijaż permanentny brwi jest wykonywany na skórze płytko co sprawia, że jest nie trwały i należy go odświeżać co kilka lat. Jest to ogromną zaletą ponieważ moda się zmienia i za kilka lat można pozwolić sobie na inną metamorfozę.

Przeciwwskazania

-ciąża

-choroby nowotworowe

-hemofilia

-zaawansowana i nieunormowana cukrzyca

-bliznowce i keloidy

-alergia na barwniki

-silne zaburzenia psychiczne

-leczenie kanałowe zęba

-przyjmowanie leków sterydowych, antybiotyków, leków grzybobójczych

-przyjmowanie bisfosfonianów, po stosowaniu izoteku należy odczekać pół roku

-infekcja, podwyższona temperatura

-stosowanie odżywek do rzęs

-picie ziół np. czystek, rumianek , dziurawiec itp powoduje to odbarwienia

-chemioterapia, radioterapia

-jaskra

-trądzik

-epilepsja

Gojenie- jak to wygląda?

Pigmentacja skóry, przerywa się ciągłość naskórka i tworzy się rana oraz stan zapalny. W wyniku tego pigment ciemnieje. Uruchomione zostają procesy naprawcze w uszkodzonej tkance. W kolejnych dniach, zaczynają się procesy naprawcze w uszkodzonej tkance, a po 4-7 dniach skóra zaczyna pękać, łuszczy się i zaczyna nierównomiernie opadać, ponieważ skóra zaczyna się goić. Część pigmentu zostaje pochłonięta przez makrofagi, bo traktują pigment jako ciało obce i próbują się go pozbyć. Na skórze namnażają się włókna kolagenowe, przez które makijaż permanentny brwi wydaje się być za jasny, ale bez obaw – po całkowitym procesie wygojenia pigmentacja zacznie być zadowalająco widoczna. Trwa to około 3 miesiące.

Czynniki wpływające na trwałość makijaży permanentnego brwi:

  • problemy hormonalne
  • narażenie makijażu na promienie UV
  • pielęgnacja po zabiegowa
  • zabiegi kosmetyczne typu kwasy i lasery
  • kuracje oczyszczające np. picie czystka

Sprawdź także 👉

Rezonans magnetyczny Holandia cena

Rezonans magnetyczny Holandia cena

Rezonans magnetyczny Holandia cena – Podstawowe informacje Rezonans magnetyczny jest jednym z najbardziej zaawansowanych badań …

Dodaj komentarz