logo-eholandia

Ogłoszenia Holandia, Praca Holandia, Wiadomości Holandia

Eholandia.pl

Miejsce na Twoją reklamę

Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wszelkie informacje.

Kontakt

eHolandia

Masz jakieś pytanie? Napisz do Nas wiadomość, a postaramy się odpisać tak szybko jak to możliwe.

kontakt@eholandia.pl
Podatki i świadczenia

Progi podatkowe w holandii ilość godzin

Progi podatkowe w Holandii ilość godzin 2023 W Holandii progi podatkowe od ilości przepracowanych godzin ustalane są szacunkowo. Pracujesz więcej godzin, tym większy płacisz podatek. Ale to nie oznacza wcale, że jesteś stratny. Przykładowo możesz pracować pewną część okresu bardzo dużą ilość godzin, lecz finalnie nie uzyskasz dochodów rocznych większych jak 68.508€. W takim przypadku […]


  • 2021-08-12
  • 09:07

Progi podatkowe w Holandii ilość godzin 2023

W Holandii progi podatkowe od ilości przepracowanych godzin ustalane są szacunkowo. Pracujesz więcej godzin, tym większy płacisz podatek. Ale to nie oznacza wcale, że jesteś stratny. Przykładowo możesz pracować pewną część okresu bardzo dużą ilość godzin, lecz finalnie nie uzyskasz dochodów rocznych większych jak 68.508€. W takim przypadku podczas rozliczenia się z podatku za przepracowany rok, otrzymasz zwrot z podatku. Wszystko to za sprawą szacunkowego wyliczania przez belastingdienst, który liczy każdej osobie inny próg. Wpływ na to mają różnice w ilości przepracowanych nadgodzin. Progi podatkowe w Holandii ilość godzin.

PRZYDATNE LINKI W HOLANDII

W przypadku pracy w skróconym wymiarze czasu pracy (atv) lub pracy w skróconym wymiarze godzin (adv) pracujesz więcej godzin tygodniowo niż określono w umowie. Na przykład, zgodnie z umową, pracujesz 38 godzin tygodniowo, ale w rzeczywistości pracujesz 40 godzin tygodniowo. Zyskujesz wtedy 2 godziny ADV tygodniowo. Nadgodziny przepracowane jako urlop można wykorzystać w innym czasie. Uzgadniasz ze swoim pracodawcą, jak i kiedy to robisz.

Jaka jest różnica między adv a atv?

Różnica polega na tym, w jaki sposób możesz wykorzystać darmowe godziny. Z adv skraca się tydzień pracy. Na przykład co 2 tygodnie będziesz mieć wolne popołudnie. W przypadku atv pracodawca określa zaplanowane dni wolne. Jeśli tego nie zrobi, możesz wziąć dni ATV, kiedy tylko chcesz.

Ile podatku za nadgodziny? Progi podatkowe w Holandii ilość godzin

Każdy w Holandii, który pracuje, czasami ma nadgodziny. Jeśli czytasz ten artykuł, jest duża szansa, że ​​tak samo jest w Twoim przypadku. Prawdopodobnie masz teraz dużo nadgodzin i zastanawiasz się, ile podatku musisz od tego zapłacić. Ile podatku płacisz, jeśli zapłaciłeś za nadgodziny? Nadgodziny, podobnie jak normalne godziny przepracowane, są opodatkowane w przedziale podatkowym, w którym się znajdujesz (37,35 – 49,50%). Nie płacisz więc wygórowanych podatków za nadgodziny (chociaż ludzie często tak myślą).

Ile dokładnie płacisz podatku?

Dokładna wysokość podatku, jaki płacisz, różni się w zależności od osoby i sytuacji. Nasz system podatkowy nie jest prosty. Możesz to stosunkowo łatwo obliczyć dla siebie. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to obliczyć dochód podlegający opodatkowaniu w ciągu roku. Możesz to zrobić za pomocą tego kalkulatora.
Belastingdienst wykorzystuje dochód uzyskany w poprzednim roku do obliczenia dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Na podstawie tego dochodu szacowany jest podatek za nadgodziny. Nazywa się to „stawką specjalną” i dlatego jest wartością szacunkową. Wypełniając podatek dochodowy na koniec roku, możesz zarobić więcej lub mniej niż w zeszłym roku. Otrzymasz wtedy zwrot pieniędzy lub będziesz musiał zapłacić dodatkowo.

W tym przykładzie załóżmy, że w zeszłym roku uzyskałeś dochód podlegający opodatkowaniu brutto w wysokości 40 000 €. W takim przypadku Twoje nadgodziny będą mieściły się w pierwszym przedziale podatkowym, ponieważ drugi przedział zaczyna się tylko od 68 508 €.

Oznacza to, że jeśli zgromadziłeś 3000 € w nadgodzinach, płacisz 3000 € x 37,35% = 1120,50 € podatku.
Pierwszy próg podatkowy do kwoty 68 508€ wynosi 37,35%, powyżej tej kwoty próg wynosi już 49,50%.

Zwrot podatku dochodowego sprawia, że ​​wszystko jest w porządku.

Organy podatkowe dokonują szacunku na podstawie dochodu podlegającego opodatkowaniu z zeszłego roku przy opodatkowaniu nadgodzin. Możliwe więc, że początkowo zapłaciłeś za dużo lub za mało podatku. To właściwie zawsze się zdarza. Jednak w rzeczywistości złożenie zeznania podatkowego pod koniec roku gwarantuje, że wszystko zostanie uporządkowane. Nie jest to więc już oszacowanie, ale ostateczna kalkulacja. Nadgodziny są zatem opodatkowane na koniec tak samo, jak normalne godziny przepracowane. Więc jeśli naprawdę zapłaciłeś za dużo podatku, otrzymasz go z powrotem.

Artykuł: Progi podatkowe w Holandii ilość godzin

PRZECZYTAJ TAKŻE:

. . .

avatar

Administracja eHolandia.pl


Dodaj komentarz