Pomoc w uzyskaniu mieszkania socjalnego Holandia
Pomoc w uzyskaniu mieszkania socjalnego Holandia

Pomoc w uzyskaniu mieszkania socjalnego Holandia

Pomoc w uzyskaniu mieszkania socjalnego Holandia

Listę wszystkich stron do szukania mieszkań znajdziesz tutaj. Jak większość Polaków będących za granicą, chciałoby się poczuć jak u siebie w domu. Niestety nigdy się tak nie da, a jedyne co możemy zrobić, to albo wynająć mieszkanie albo uzyskać mieszkanie socjalne. Takie mieszkanie socjalne nie zawsze jest proste aby otrzymać, należy spełnić kilka warunków od danej spółdzielni. Dlatego coraz więcej jest firm, które mają w swojej ofercie pomoc w uzyskaniu mieszkania socjalnego Holandia.

Jakie typy mieszkań socjalnych w Holandii?

W Holandii są dwa typy mieszkań socjalnych, ze spółdzielni oraz na w sektorze na wolnym rynku. Mieszkanie ze spółdzielni to czynsz do wysokości maksymalnie 752 euro miesięcznie. Mieszkanie na wolnym rynku zaczynają się od 752 euro, a różnica polega na tym, że mieszkanie ze spółdzielni może być dofinansowane. Druga różnica to taka, że mieszkanie z Vrije sector, można się ubiegać w dwie osoby i przeważnie te mieszkania są w dużo lepszym stanie wizualnym. W sektorze wolnym obowiązują inne zasady niż w sektorze socjalnym. W rzeczywistości jest o wiele mniej zasad, a właściciele mają więcej swobody.

Kto może dostać mieszkanie socjalne?

Mieszkanie socjalne w Holandii może uzyskać każdy legalnie przebywający w Królestwie Niderlandów. Główne kryterium do uzyskania takiego mieszkania to oczywiście nasze dochody. Zarządzające mieszkaniami korporacje mają obowiązek aby 90 % mieszkań przyznać osobom (parom/rodzinom) z rocznymi dochodami brutto do 34,678 euro. Więc jeśli Twoje zarobki przekraczają 3 tysiące brutto, to niestety ale nie otrzymasz mieszkania socjalnego.

Jak się zapisać do korporacji i ile to kosztuje?

Zapisywać się można tylko i wyłącznie online na stronach korporacji poprzez uiszczenie rocznego abonamentu. Kwoty opłaty wahają się od 20 do 50 euro na rok, co nie jest zbytnio wielkim wydatkiem. Korporacji z mieszkaniami socjalnymi jest na prawdę dużo, można je znaleźć w googlach poprzez wpisanie: woningcorporatie lub vrije sector.

Jaka jest szansa na uzyskanie mieszkania socjalnego?

W zasadzie nie ma wyznaczonej informacji na temat szansy, ponieważ wpływa na to wiele czynników. Twoja sytuacja życiowa, to jak długo jest się zarejestrowanym w danej korporacji. Są także losowane mieszkania socjalne i jeśli dopisuje Ci szczęście, to można je wylosować i za pierwszym razem.

Czy firmy zajmujące się pomocą w uzyskaniu mieszkania rzeczywiście pomagają?

To prawda, że firmy są w stanie pomóc, ale weź pod uwagę że nie w znalezieniu mieszkania w miesiąc. Ich główną pomocą to wypełnienie Twojego profilu na stronach korporacji, dopilnowanie wszelkich dokumentów oraz formalności. Nie licz na to, że firmy mają dojścia w załatwieniu mieszkania socjalnego w miesiąc czy dwa. Jeśli komuś się udało, to miał ogromne szczęście. Także zanim podejmiesz decyzję o współpracy, dowiedz się wszelkich informacji na temat usług danej firmy.

Pomoc w uzyskaniu mieszkania socjalnego Holandia, jakie są koszty związane ze współpracą z taką firmą?

Zazwyczaj współpraca z takimi firmami wiąże się z podpisaniem umowy opiewającej na kwoty od 100 euro miesięcznie do nawet 1200 euro jednorazowej wpłaty. Taka jednorazowa wpłata, zazwyczaj zawiera w umowie, że firma postara się załatwić mieszkanie w pewnym okresie czasowym. Zazwyczaj czas poszukiwań dla takich firm to od 1 miesiąca do 3 miesięcy. Należy mieć na uwadze, że nie każda firma jest zobowiązana do zwrotu nam tych pieniędzy. Wszystkie informacje będziesz mieć zawarte w umowie i dokładnie się z nią zapoznaj, by nie być stratnym ciężko zarobionych pieniędzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Sprawdź także 👉

Mieszkanie agencyjne Holandia

Mieszkanie agencyjne Holandia

Mieszkanie agencyjne Holandia Wybierając się do pracy za granicę, a dokładnie do Holandii, wielu z …

2 komentarze

  1. Poszukuję mieszkania w Holandii

  2. A jakieś strony www. tych korporacji

Dodaj komentarz