Kupie auto w Holandii na polskich blachach
Kupie auto w Holandii na polskich blachach

Kupie auto w Holandii na polskich blachach

Kupie auto w Holandii na polskich blachach

W Holandii o zakup auta na polskich blachach nie jest trudno. Wystarczą dobre poszukiwania, a takich aut jest mnóstwo. My Ci podpowiemy gdzie szukać takiego auta, dlatego stworzyliśmy dla Ciebie listę stron do tego potrzebnych.

Gdzie szukać aut na polskich blachach?

Poniżej lista stron potrzebnych do zakupu auta:

Warto również uczestniczyć w grupach ogłoszeniowych na Facebooku, pytając o zakup auta na polskich blachach.

Zakup auta w Holandii

Jeśli planujesz zakup auta w Holandii i chcesz je mieć na holenderskich blachach, to zajmie Ci to bardzo szybko. Najważniejsze to musisz posiadać uittreksel z gminy, który kosztuje niecałe 8€. Z takim dokumentem wybierasz się po zakup auta i jeśli jedziesz do komisu, to pamiętaj by nie wypłacać pieniędzy, ponieważ nie przyjmują gotówki. Płatność tylko i wyłącznie przelewem bankowym. Kolejnym krokiem będzie załatwienie formalności w RDW, koszt to 10€ i trwa to zaledwie kilka minut. Wszystkie dokumenty potrzebne dla RDW wystawi Ci sprzedawca auta. Kupno auta na polskich blachach w Holandii ma taką samą zasadę jak w Polsce, pamiętaj o przerejestrowaniu i ubezpieczeniu auta. Kupie auto w Holandii na polskich blachach, to często wyszukiwana fraza i znajdziesz tutaj wszelkie odpowiedzi na jej temat.

Auto w Holandii: Poradnik dla osób planujących zakup pojazdu

Wprowadzenie

 1. Co warto wiedzieć o rynku motoryzacyjnym w Holandii?
 2. Czy warto kupować auto w Holandii?

Procedury zakupowe

 1. Kupno od osoby prywatnej
 2. Kupno od dealera samochodowego
 3. Kupno na aukcjach samochodowych

Rejestracja pojazdu

 1. Jak zarejestrować samochód w Holandii?
 2. Koszty rejestracji i ubezpieczenia

Opłaty i podatki

 1. Podatek drogowy
 2. Opłaty za parkowanie
 3. Opłaty drogowe
 4. VAT przy imporcie samochodu

Porady przy zakupie samochodu

 1. Jak dokonać oceny stanu technicznego pojazdu?
 2. Wskazówki dotyczące wyboru marki i modelu
 3. Czy samochody z napędem gazowym są opłacalne?

Wynajem samochodu

 1. Czy warto wynająć auto w Holandii?
 2. Gdzie wynająć samochód?

Konkluzja

Czy warto kupować samochód w Holandii? Jakie są procedury zakupowe i koszty związane z rejestracją pojazdu? W niniejszym artykule przedstawiamy poradnik dla osób, które planują zakup auta w Holandii.

Wprowadzenie

 1. Co warto wiedzieć o rynku motoryzacyjnym w Holandii? Holandia jest krajem o wysokiej gęstości zaludnienia i dobrym rozwinięciu infrastruktury transportowej, co wpływa na popularność samochodów jako środka transportu. Rynek motoryzacyjny w Holandii jest konkurencyjny, co oznacza, że ceny samochodów są w miarę rozsądne. Kupujący mają do wyboru różne rodzaje pojazdów, od małych samochodów miejskich po duże SUV-y.
 2. Czy warto kupować auto w Holandii? Kupno samochodu w Holandii może być korzystne dla osób, które szukają dobrego i taniego auta. W Holandii można znaleźć wiele ciekawych ofert na rynku samochodowym, zarówno od prywatnych sprzedawców, jak i dealerów samochodowych. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić się nad procedurami zakupowymi, rejestracją pojazdu i kosztami związanymi z eksploatacją auta.

Procedury zakupowe

 1. Kupno od osoby prywatnej Kupując samochód od osoby prywatnej, warto dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu i przejrzeć dokumenty, takie jak książka serwisowa i dowód rejestracyjny.
 2. Kupno od dealera samochodowego Kupując samochód od dealera, warto upewnić się, że firma jest godna zaufania i ma pozytywne opinie klientów. Przed podpisaniem umowy należy przeczytać ją dokładnie i zwrócić uwagę na ewentualne dodatkowe koszty, takie jak opłata za przygotowanie auta do jazdy.
 3. Kupno na aukcjach samochodowych Aukcje samochodowe to dobre miejsce, aby znaleźć atrakcyjną ofertę na używane auto. Przed udziałem w aukcji warto dokładnie zapoznać się z regulaminem i zasadami licytacji. Przy zakupie na aukcji zawsze warto brać pod uwagę koszty dodatkowe, takie jak opłaty za transport pojazdu do Polski.

Rejestracja pojazdu

 1. Jak zarejestrować samochód w Holandii? Aby zarejestrować samochód w Holandii, należy udać się do urzędu miasta (gemeentehuis) i przedstawić niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny, ważne ubezpieczenie, potwierdzenie przeglądu technicznego i udokumentowanie tożsamości. Po zarejestrowaniu pojazdu należy zamontować holenderskie tablice rejestracyjne.
 2. Koszty rejestracji i ubezpieczenia Koszty rejestracji i ubezpieczenia samochodu w Holandii są dość wysokie. Opłaty zależą od rodzaju pojazdu, mocy silnika i wieku auta. W przypadku rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy, należy zapłacić tzw. BPM (belasting van personenauto’s en motorrijwielen), czyli podatek drogowy.

Opłaty i podatki

 1. Podatek drogowy Podatek drogowy (właściwie podatek od luksusu) jest obowiązkowy dla wszystkich samochodów zarejestrowanych w Holandii. Wysokość podatku zależy od wieku auta, rodzaju paliwa i emisji CO2. W przypadku samochodów sprowadzonych z zagranicy, podatek drogowy może być bardzo wysoki.
 2. Opłaty za parkowanie W Holandii obowiązują opłaty za parkowanie w centrach miast i na parkingach przy lotniskach. Wysokość opłat zależy od miejsca i czasu parkowania.
 3. Opłaty drogowe W Holandii obowiązują opłaty drogowe, zwane również mytem drogowym. Opłaty pobierane są na autostradach i drogach ekspresowych.

Ubezpieczenia samochodu

 1. Obowiązkowe ubezpieczenie OC W Holandii obowiązkowe jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) dla wszystkich pojazdów mechanicznych. Polisa OC pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim, ale nie chroni kierowcy ani jego samochodu.
 2. Ubezpieczenie AC Ubezpieczenie AC (auto-casco) jest dobrowolne i chroni pojazd przed szkodami powstałymi w wyniku kolizji, kradzieży lub zniszczenia spowodowanego np. gradobiciem.
 3. Ubezpieczenie NNW Ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) chroni kierowcę i pasażerów przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne i nie jest wymagane przez prawo.

Wymiana prawa jazdy

 1. Czy polskie prawo jazdy jest ważne w Holandii? Tak, polskie prawo jazdy jest ważne w Holandii, ale tylko przez pierwsze 185 dni pobytu. Po upływie tego czasu, kierowca musi wymienić swoje prawo jazdy na holenderskie.
 2. Jak wymienić polskie prawo jazdy na holenderskie? Aby wymienić polskie prawo jazdy na holenderskie, należy udać się do urzędu miasta (gemeentehuis) i przedstawić niezbędne dokumenty, takie jak polskie prawo jazdy, dowód osobisty i potwierdzenie adresu zamieszkania w Holandii. Wymiana prawa jazdy jest bezpłatna.

Przeczytaj, gdzie ubezpieczyć auto w Holandii, link tutaj

Sprawdź także 👉

Wymiana prawa jazdy na holenderskie.

Wymiana prawa jazdy na holenderskie

Wymiana prawa jazdy na holenderskie. Niewiele osób wie o tym, że przebywając w Holandii w …

Dodaj komentarz