Giełda samochodowa w Holandii
Giełda samochodowa w Holandii

Giełda samochodowa w Holandii

Giełda samochodowa w Holandii

Wielu z Nas poszukuje auto do kupna i nie zawsze wiemy jak i gdzie się wybrać. Z jakich stron korzystać w poszukiwaniu auta, gdzie najlepiej. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, to gdzie będziesz poszukiwał zależy od Ciebie. Zazwyczaj Twoje poszukiwania odbywają się na ogłoszeniach znalezionych na niedzieli lub na grupach na facebooku. Jeśli chcesz poszerzyć możliwości poszukiwań musisz się wgłębić w rynek holenderski.

Grupy na facebooku związane z autami

Na facebooku można znaleźć kilka polskich grup z zakupem aut, wiele ogłoszeń jest z autami na holenderskich tablicach, a także i na polskich. Każdy może znaleźć coś dla siebie, wystarczy poświęcić trochę czasu i cierpliwości na poszukiwania. Poniżej podrzucimy kilka grup polskojęzycznych z ofertami kupna i sprzedaży aut w Holandii:

Samochody Holandia używane, czy warto?

Zanim zakupisz auto w Holandii, warto sprawdzić jego całą historię za pomocą tej stronki. Strona weryfikuje i zapisuje wszelkie informacje na temat danego auto, wystarczy wpisać prawidłowo numery rejestracyjne. Znajdziesz tam informacje związane ze wszystkimi wadami i naprawami auta, jakie miały miejsce od początku istnienia. Dzieje się tak, ponieważ w tutejszych stacjach kontroli pojazdu, czyli APK, firmy wysyłają wszystkie notki, co było niesprawne w aucie i co było naprawione. Odpowiadając na pytanie czy warto pokusić się o zakup auta, to są i wady i zalety. Zaletą na pewno jest stan techniczny dróg i autostrad w Holandii. Ogromna ilość aut jest zadbana, prawdopodobnie związane jest to, że większość holenderskich kierowców, to starsze osoby, które jeżdżą przepisowo na drogach. Do wad można zaliczyć liczne drobne stłuczki, auta nie są zazwyczaj garażowane, trzeba uważać na zakup aut od muzułmanów.

Giełda samochodowa w Holandii, gdzie?

Giełda samochodowa taka jak w Polsce, niestety przeszła do historii w Holandii. Największa giełda, która skupiała ponad 1600 pojazdów na placu znajdowała się w Beverwijku. Została otworzona w 2012 roku, miała zastąpić na lata, największą giełdę, która wcześniej była w Utrechcie. Giełda samochodowa w Holandii w Beverwijku została zamknięta 21 grudnia 2021 i niestety w Holandii nie ma już ani jednej tego typu giełdy. Większość aut można kupić w tutejszych komisach, zwanymi autogarage, lub po prostu auto occasions. Obecnie jednym z większych komisów w Holandii jest Seldenrijk, który znajduje się w miejscowości Harderwijk, link do ich stronki znajdziesz tutaj.

Przydatne linki związane z motoryzacją w Holandii:

Sprawdź także 👉

Wymiana prawa jazdy na holenderskie.

Wymiana prawa jazdy na holenderskie

Wymiana prawa jazdy na holenderskie. Niewiele osób wie o tym, że przebywając w Holandii w …

Dodaj komentarz