Gdzie nad morze w Holandii
Gdzie nad morze w Holandii

Gdzie nad morze w Holandii?

Gdzie nad morze w Holandii?

Holandia to mały kraj, ale jeśli chodzi o klimaty nadmorskie, to z pewnością się nie zawiedziesz. Więc gdzie nad morze w Holandii? Są tu duże i długie plaże, których w Polsce nie spotkasz w takim rozmiarze. Najciekawsze jest jednak to, że zimą na wielu plażach można spotkać leżące przy brzegu rozgwiazdy. Niestety są one martwe, gdyż po kilku sekundach poza wodą umierają. Leżą ich tysiące – widok robi wrażenie, ale szkoda tych martwych stworzeń, które zostaną zjedzone przez mewy. Co najciekawsze latem, można spotkać w takiej samej konfiguracji meduzy. Trzeba uważać by nie wejść na nie gołą stopą, bo poparzenie nie jest miłym uczuciem. Musisz koniecznie się rozglądać, bo leżą jedna obok drugiej, od najmniejszych ledwo widocznych, do rozmiarów talerza.

Jakie miejsca nad morzem warto zobaczyć?

Każda miejscowość ma swoje uroki i swoje ciekawe miejsca w pobliżu do zwiedzenia. Jednak niewątpliwie najpopularniejszym miejsce nadmorskim w Holandii jest Scheveningen. Opiszemy po krótce te najciekawsze plaże, na które warto się wybrać i co przy okazji zwiedzić lub zrobić.

Plaże w Holandii, czyli gdzie najlepiej się wybrać, aby ciekawie spędzić czas? Poniżej nasza lista plaż, które polecamy każdemu. Jest to absolutne top, jeśli chcesz zobaczyć te najciekawsze.

Scheveningen, to bardzo ruchliwe plaże i ciężko znaleźć miejsce parkingowe w okresie wakacyjnym. Trzeba czasami objechać miasto z pół godziny, ale droga przebiegająca z widokiem na morze robi wrażenie. Najciekawszym miejscem jest molo na którym znajduje się wieża z której można skakać na bungee oraz jest możliwość zjechania z wieży na linie. Zjazd na Zipline to długość 350 metrów z pięknym widokiem na miasto oraz Diabelski Młyn. W Scheveningen znajduje się najpopularniejszy w Holandii Park Miniatur – Madurodam, warto przy okazji zobaczyć najważniejsze miejsca holenderskie w miniaturze. Przy okazji plażowania warto także zwiedzić Sea Life Scheveningen, czyli najstarsze tunelowe akwarium w Holandii, w którym zobaczysz setki morskich zwierząt.

Noordwijk aan Zee, jest to trzeci co do wielkości holenderski kurort nadmorski, a także znany jako najbardziej luksusowy w Holandii. Warto tu się wybrać jeszcze przed sezonem w okresie wiosennym, kiedy zaczynają kwitnąć pola tulipanów w Lisse. Jest bardzo blisko więc warto zahaczyć za jednym razem obydwa miejsca – w tym artykule przeczytasz więcej o polach tulipanów w Holandii. Możesz także wybrać się na spacer i jeździć na rowerze po okolicznych lasach i wydmach w Noordwijk. Ścieżki biegną przez wydmy do nadmorskich kurortów Zandvoort i Katwijk aan Zee. Są tu także dwie stajnie jeździeckie, które organizują przejażdżki, jazda konna w Noordwijk. Bulwar De Grent w Noordwijk słynie z bardzo wielu kawiarni, barów i dyskotek. Koniecznie będąc w Noordwijk, wybierz się w ponad 2km jazdę autem pomiędzy wydmami, widok jest niesamowityzobacz adres jak dojechać

Zandvoort aan Zee, czyli druga najpopularniejsza plaża w Holandii , na której trudno znaleźć miejsce parkingowe w sezonie wakacyjnym. Dla fanów motoryzacji znajduje się nieopodal słynny holenderski tor formuły 1 Circuit Zandvoort, w zasadzie sąsiaduje z plażą i miastem. Jeśli interesujesz się motoryzacją, to spój na wydarzenia które odbywają się na tym torze – kalendarz wydarzeń. W Zandvoort, znajdziesz bardzo dużo kawiarni, restauracji i klimatycznych tropikalnych barów, ale także można wybrać się w pobliskie wydmy.

Bloemendaal aan Zee, to najpopularniejsza imprezowa plaża w Holandii, a także uplasowana na 10 pozycji wśród imprezowych plaż Europy. W pobliżu plaży można się wybrać do pobliskiego parku spacerem Kennemerland National Park, który jest na prawdę bardzo ładny i malowniczy – tu znajdziesz adres do Parku. Także parku spotkać można dziko chodzące konie oraz byki Highlandy, jest ich całkiem sporo i są nie groźne. W Bloemendaal znajduje się odcinek 4,3km plaży, każdy znajdzie coś dla siebie, są plaże dla rodzin z dziećmi, a także plaże dla nudystów.

Gdzie jeszcze ciekawe plaże w Holandii?

Gdzie nad morze w Holandii, zadaje sobie wielu z Nas będąc w tym kraju. Nie jest łatwo znaleźć najlepsze, ale dla większości liczy się plaża i morze. Nie mamy zbyt wielu wymagań, bo chcemy najzwyczajniej w świecie sobie odpocząć, po ciężkim tygodniu pracy. Poniżej lista pozostałych ciekawych plaż wartych odwiedzenia:

  • Vlissingen 
  • Egmont aan Zee – w pobliżu miasta Alkmaar
  • Kijkduin
  • Texel
  • Auddorp
  • Domburg – najstarsza plaża w Holandii
  • Hook van Holland
  • Bergen aan Zee
  • Rockanje

Lista unikalnych miejsc, ponad 50 atrakcji – jedyna taka mapa w sieci.

Przeczytaj także artykuł, co warto zobaczyć w Holandii, dowiesz się z niego o najlepszych atrakcjach, które warte są zobaczenia. A także dowiesz się w jakich porach najlepiej je zobaczyć, by być w pełni usatysfakcjonowanym. Link do artykułu znajdziesz tutaj.

Sprawdź także 👉

Kiedy kwitną tulipany w Holandii

Kiedy kwitną tulipany w Holandii?

Kiedy kwitną tulipany w Holandii? Tulipany to jedne z najbardziej kultowych kwiatów na świecie, a …

Dodaj komentarz